Dlaczego książka pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak sprawi radość dziecku?

Różne rzeczy są ciekawsze niż się nam dorosłym wydaje. Potwierdzeniem tego jest seria książek z wydawnictwa Nasza Księgarnia pt. “Opowiem ci, mamo” Emilii Dziubak. Każda lektura w tym pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” przybliża dzieciom inny obszar środowiska naturalnego. W naszym domu są samochody, samoloty, żaby, narzędzia i pszczoły.

Czym odznacza się ta seria książek?

Bogate i ciekawe ilustracje przyciągnęły nie tylko dzieci, ale również ich koleżanki i kolegów z przedszkola. Dzieci stały się chętne do znikania w ilustrowanych opowieściach, tajemnic, zabawnych porad i informacji. Najlepszym uzupełnieniem są tematyczne bloki rysunkowe, które rozwijają wiele kompetencji, a wszystko to w formie zabawy.

Dlaczego dzieci tak uwielbiają dinozaury?

Ostatnio coraz popularniejsze są książki o dinozaurach. Te ogromne gady przyciągają swoją wielkością, egzotyką. Dorośli przyjaciele dinozaurów poświęcali swoje życie i dobytek w poszukiwaniu olbrzymich kości. Każde szanujące się muzeum na ziemi powinno posiadać jeden lub więcej szkielet prehistorycznego zwierzęcia. Mimo upływu lat i postępu technologicznego, fascynacja dinozaurami nie słabnie. Z tego powodu kolejne publikacje były bardzo owocne, pozwalając bliżej przyjrzeć się tym stworzeniom. I tak właśnie jest w przypadku książki Emilii Dziubak pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak.

Co znajdziemy w tej książce?

W odróżnieniu od poprzednich książek, ta zawiera bogactwo informacji. Młodzi czytelnicy przekonają się, co oznacza dana nazwa, jakie były rodzaje dużych prehistorycznych jaszczurek, u jakich zwierząt możemy zobaczyć ich cechy charakterystyczne, po prostu ile ważyły, ile mierzyły i jak bardzo różniły się od siebie dinozaury.

Co jest tutaj pasjonującego?

Różnorodność i wyrazistość małych rzeczy została dobrze wpleciona w ilustracje, dzięki czemu dzieci z przyjemnością czytają i podróżują z całym głównym bohaterem i jego karaluchem. My w dzikich kapsułach czasu możemy odkrywać różne epoki, badać różne gatunki, poznawać je lepiej i zacząć dostrzegać środowisko, w którym żyją. Wraz z nimi młodzi czytelnicy wkraczają w niezwykły, ale i przerażający świat pełen niebezpieczeństw. Jak to tylko możliwe, spotkają pterodaktyle, diplodoki, allozaury, amfipriony, leptoklidy i mnóstwo niezwykłych stworzeń, a także przyjmą hipotetyczną wersję ich wyglądu i zmienią życie na Ziemi.