Dlaczego warto kupić dziecku książkę pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak?

Mamy oko na książki o dinozaurach. Tej skomponowanej i zilustrowanej przez Emilię Dziubak, po prostu nie mogliśmy przeoczyć. Książka pt. Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury ze strony www.taniaksiakza.pl dobrze sprawdzi się ona jako prezent dla dzieci w młodszym wieku.

Co jest wciągającego w tej książce?

W prehistorycznym świecie wędrujemy razem za pomocą kudłatego oraz karalucha, czyli jego wiernego przyjaciela. Przejście z epoki do epoki umożliwia gigantyczne jajo, które miało stać się stałym pokarmem, ale okazało się kapsułą czasu. Do kapsuły wkracza ciekawski Kudłacza z prenatalną marchewką w ręku i karaluchem w pobliżu. Przenosi się w czasie. W innym momencie natrafia na teratozaura, który żył na świecie około 200 milionów lat temu. Znajdujemy się w szczególnym triasie, na początku ery dinozaurów..

Co się spodoba dzieciom?

Jakie dzieci najbardziej lubią bajki? Najbardziej lubią treści trochę straszne, dokładnie lubią się bać. A co było wielkiego i przerażającego w jego wyglądzie? Dlatego to im spodoba się ta fantastyczna książka. Niewątpliwie, dinozaury wzbudzają wielki zachwyt zarówno u młodych, jak i dorosłych czytelników. Toteż na rynku wydawniczym pojawia się wiele publikacji na ich temat, zarówno słowników, atlasów, jak i utworów beletrystycznych.

Czego dzieci dowiedzą się z tej publikacji?

Emilia Dziobak zaprasza dzieci do podróży w czasie, ażeby poznać ich różnorodność w sposobie odżywiania, poruszania się i trwania czasu. Przewodnikiem może być uroczy jaskiniowiec ze swoim przyjacielem karaluchem. Kraina Dinozaurów jest dość ciekawa, nieco upiorna i niezwykle kolorowa. Książka jest pouczająca, ale dość prosta w odbiorze.

Dlaczego warto kupić tę publikację?

Jesteśmy fanami twórczości Emilii Dziubak i z przyjemnością oglądamy jej ilustrowane książki. Dzieci uwielbiają książki z ilustracjami. Jej prace są naprawdę dopracowane, wywołują całą gamę emocji, a my z przyjemnością uczestniczymy w wydarzeniach, które lokowały jej wyimaginowany świat. Książkę tej autorki pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” uważamy za:

  • bardzo udaną,
  • wspaniale wydaną,
  • przykuwającą uwagę w każdym szczególe,
  • wykorzystującą bardzo ciekawą treść.

Do tego znajdziemy tu porządne łamigłówki, labirynty, szukanie szczegółów. To jest właśnie to, co młody czytelnik bardzo lubi i nie będzie się nudził. Treść rodzi ciekawość, którą być może w późniejszym czasie zaspokoją bardziej zaawansowane rozwinięcia tematu.